• Rekrutacja 2020/2021

• Rekrutacja do oddziałów przedszkolnych oraz klasy I na rok szkolny 2020/2021

Rekrutacja rozpoczyna się 24 lutego 2020 r.  Proszę o zapoznanie się z regulaminem rekrutacji oraz kryteriami przyjęć do placówki. Wnioski do pobrania na stronie internetowej w zakładce “dokumenty do pobrania” lub w sekretariacie szkoły.

• Do klasy I dzieci zamieszkałe w obwodzie szkoły przyjmuje się na podstawie zgłoszenia  rodziców/opiekunów prawnych.
              • Dzieci spoza obwodu przyjmowane są w przypadku, gdy szkoła dysponuje wolnymi miejscami oraz po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego.

Postępowanie rekrutacyjne prowadzone jest na wniosek rodzica/opiekuna prawnego w oparciu o następujące kryteria:

Do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych przyjmuje się dzieci zamieszkałe na terenie gminy Pruszcz. Jeśli liczba kandydatów jest większa niż liczba wolnych miejsc przeprowadza się postępowanie rekrutacyjne. Na 1. etapie brane są pod uwagę łącznie następujące kryteria:

1) wielodzietność rodziny kandydata;

2) niepełnosprawność kandydata;

3) niepełnosprawność jednego z rodziców kandydata;

4) niepełnosprawność obojga rodziców kandydata;

5) niepełnosprawność rodzeństwa kandydata;

6) samotne wychowywanie kandydata w rodzinie;

7) objęcie kandydata pieczą zastępczą.

W przypadku równorzędnych wyników uzyskanych na pierwszym etapie postępowania rekrutacyjnego lub jeżeli po zakończeniu tego etapu przedszkole  nadal dysponuje wolnymi miejscami, na drugim etapie postępowania rekrutacyjnego są brane pod uwagę następujące kryteria:

Kandydaci zamieszkali poza terenem gminy Pruszcz mogą być przyjęci do przedszkola, jeżeli po przeprowadzeniu postępowania rekrutacyjnego gmina nadal dysponuje wolnymi miejscami.

Rodzice dzieci uczęszczających już do przedszkola czy oddziału przedszkolnego w  szkole podstawowej corocznie składają na kolejny rok szkolny deklarację o kontynuowaniu wychowania przedszkolnego w tym przedszkolu, tym oddziale przedszkolnym, w terminie 7 dni poprzedzających termin rozpoczęcia postępowania rekrutacyjnego.

Terminy rekrutacji: