• Projekt "WIEM ROZUMIEM UMIEM"

• Rekrutacja nauczycieli do projektu

• Plik do pobrania:

Rekrutacja_nauczycieli_do_projektu_WIEM_ROZUMIEM_UMIEM.doc

Rekrutacja nauczycieli do projektu WIEM ROZUMIEM UMIEM

Ogłaszamy rekrutację dla nauczycieli chcących wziąć udział w studiach podyplomowych  oraz szkoleniach organizowanych w ramach projektu „WIEM RZUMIEM UMIEM – program rozwoju kluczowych kompetencji uczniów i uczennic z gminy Pruszcz”.

Planowana jest organizacja dwóch szkoleń prowadzonych metodą warsztatową w zakresie:

a)     wykorzystywania metod eksperymentu naukowego w edukacji,

b)     korzystania z nowoczesnych technologii

oraz studia podyplomowe przygotowujące nauczycieli do stosowania metod oraz form organizacyjnych sprzyjających kształtowaniu u uczniów kompetencji kluczowych niezbędnych na rynku pracy – programowanie i robotyka.

Zakres wsparcia oprócz merytorycznej wiedzy i umiejętności będzie obejmował kształtowanie systemu wartości i postaw zawodowych, przygotowujących do pracy z uczniami ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi, w szczególności dotyczących rozpoznawania i zaspokajania indywidualnych potrzeb rozwojowych i edukacyjnych uczniów oraz rozpoznawania indywidualnych możliwości psychofizycznych uczniów.

Programy zajęć zostały opracowane w uzgodnieniu z Ośrodkiem Edukacji Nauczycieli w Bydgoszczy i uwzględniają wszystkie zgłoszone przez dyrektorów szkół i nauczycieli obszary.

Udział w projekcie jest bezpłatny. Projekt jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Kujawsko-Pomorskiego na lata 2014-2020.

Materiały rekrutacyjne są dostępne w sekretariatach szkół i na ich stronach internetowych oraz w biurze projektu (Gminne Centrum Oświaty w Pruszczu, ul. Główna 33, 86-120 Pruszcz, II piętro, pokój nr 31).

Wypełniony formularz rekrutacyjny można składać w sekretariatach szkół lub bezpośrednio w biurze projektu w terminie do 30 maja 2019 r.

O zakwalifikowaniu do projektu decydować będą następujące kryteria:

1)     Formalne: Złożenie podpisanego formularza zgłoszeniowego we wskazanym wyżej terminie;

2)     Obligatoryjne: Zatrudnienie w szkole podstawowej objętej projektem, której organem prowadzącym jest Gmina Pruszcz potwierdzone odpowiednim zaświadczeniem podpisanym przez dyrektora szkoły;

3)     Punktowe: opinia dyrektora szkoły.

Formularz zgłoszeniowy.