• "IV Mała Olimpiada Wiedzy Rolniczej" w Karolewie

• Uczniowie klasy piątej Paweł Kwasigroch i Mateusz Dziekanowski wzięli udział w "IV Małej Olimpiadzie Wiedzy Rolniczej" w Karolewie. Poradzili sobie bardzo dobrze w teście, który zawierał pytania z zakresu: agrobiznesu, architektury krajobrazu, gastronomii, produkcji roślinnej, produkcji zwierzęcej, techniki w rolnictwie, weterynarii. Zajęli szóste miejsce i otrzymali wyróżnienie. Gratulacje!

• Wyniki konkursu ekologicznego "Listy dla Ziemi 2023"

• Wyniki konkursu ekologicznego "Listy dla Ziemi 2023":

OP - Laureaci: Róża Rybak, Zuzanna Nowakowska

klasy 0-3 - Wyróżnienia: Julian Pawłowski, Kaja Karpiuk

klasy 4-5 - Laureaci: Agata Bednarek, Wyróżnienia: Róża Kosz

klasy 7-8 - Laureaci: Anna Chylewska.

Wręczenie nagród odbędzie się na Dożynkach Gminnych.

GRATULUJEMY

• Konkurs „Rymowanka”

• W marcu br. nasze uczennice z klasy VI: Małgosia Rode i Ewa Chylewska wzięły udział w konkursie „Rymowanka” zorganizowanym przez KRUS. W tekście miały poruszyć kwestię bezpiecznego stosowania środków ochrony roślin, paliw i nawozów. 17 maja odwiedził naszą Szkołę Przedstawiciel KRUS-u, aby wręczyć Dziewczętom nagrody – słuchawki i plecaki. Gratulujemy!

• XI Bieg im. Braci Mikrut w Koronowie

• Dziś odbył się XI Bieg im. Braci Mikrut w Koronowie. Wzięła w nim udział Małgorzata Rode zajęła III miejsce rocznik 2012-2010. W biegu głównym na 10km pobiegła pani Patrycja Paczkowska linie mety minęła na II miejscu . Serdeczne gratulacje

• Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu

• 11 maja 2023r. mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu w podsumowaniu projektów : „Zagadkowa podkowa” i Wielka Liga Czytelników (etap powiatowy). Spotkanie odbyło się w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Oba projekty służyły kształceniu kreatywności, propagowaniu czytelnictwa, ale też pozwoliły nawiązać międzyszkolne przyjaźnie oraz posłużyły wymianie doświadczeń.

Spotkanie zorganizowały i poprowadziły Panie z naszej Biblioteki pod kierownictwem Pani Dyrektor Aleksandry Rosińskiej – Burek.

Uczestnicy obu projektów zostali nagrodzeni upominkami oraz dyplomami.

Z naszej Szkoły byli to uczniowie:

„Zagadkowa podkowa”:

Sylwia Chamerska, Amelia Molenda, Nikola Ossowska, Róża Kosz, Mikołaj Łyczywek, Mikołaj Goliński, Cezary Tomaszewski, Zuzanna Wolanin, Maria Kaszyńska, Cezary Kawalec;

WLC:

Cezary Tomaszewski, Mikołaj Goliński, Otylia Klucznik, Dominika Golińska.

A że wydarzenie było doniosłe, nie mogło zabraknąć tortu – oczywiście w kształcie otwartej księgi  Panie przygotowały też przepięknie wyglądający stół szwedzki z słodkimi przekąskami i owocami. Zadbano także o strawę dla duszy - spotkanie uprzyjemniły: koncert „Chóru Niezapominajek”( Dziewczyny są niesamowite!) oraz prelekcja Jolanty Szwalbe.

Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie

• Zawody w trójboju i czwórboju

• Zawody w trójboju i czwórboju. Dziewczynki rocznik 2012 i młodsze zajęły II miejsce , chłopcy w tej samej kategorii wiekowej uplasowali się na najniższym stopniu podium . W czwórboju dziewczyny rocznik 2010 - 2011 ukończyły zawody na III miejscu , zaś chłopcy tuż za podium . Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy apelem. Jeszcze raz przypomnieliśmy sobie jak ważna jest nasza planeta i to jak o nią dbamy. Następnie ruszyliśmy posprzątać naszą najbliższą okolicę. O środowisko będziemy dbać każdego dnia nie tylko od święta.

• Konstytucja 3 Maja

• 27 kwietnia społeczność naszej Szkoły uczciła 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się na Sali Domu Kultury w Łowinku, „prapraprzodek” jednego z naszych uczniów opowiedział o tych odległych w czasie, doniosłych dla naszej historii, wydarzeniach. Program przygotowała klasa szósta pod opieką Wychowawcy i Polonisty.

• Wycieczka

• Wycieczka klasy V i VI do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Edukacja i dobra zabawa w jednym miejscu