• PRZEDŚWIĄTECZNE WYPIEKI

     • 19.12.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii PRZEDŚWIĄTECZNE WYPIEKI.

      Zgodnie z przedświąteczną tradycją dekorowaliśmy pierniczki. Zabawa była doskonała a pierniczki wyglądały pięknie.

     • Warsztaty filozoficzno – matematyczne „W poszukiwaniu nieskończoności…”

     • 18.12.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Warsztaty filozoficzno – matematyczne „W poszukiwaniu nieskończoności…”.

      Podczas warsztatów filozoficzno – matematycznych „W poszukiwaniu nieskończoności…” doskonaliliśmy umiejętność wyszukiwania informacji, krytycznego rozumowania i wyciągania wniosków. Nie było łatwo, bo zmagaliśmy się z paradoksami filozoficznymi Galileusza, Proklosa i Zenona z Elei. Dzięki współpracy w grupach sformułowanie zaskakujących wniosków dało dużą satysfakcję. Był też czas na zabawę - poznaliśmy znaczenie symboli nieskończoności i tworzyliśmy biżuterię z elementami „przewróconej ósemki”.

     • Zakończenie zajęć programu "Umiem pływać"

     • 18.12.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zakończenie zajęć programu "Umiem pływać".

      Klasa III zakończyła zajęcia programu ,,Umiem pływać". Uczniowie dzięki wytrwałej nauce pływania oraz pod bacznym kierunkiem instruktora świetnie zdali egzamin. W nagrodę otrzymali pamiątkowe dyplomy. Gratulujemy.

     • Mikołajkowa wycieczka do kina

     • 13.12.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Mikołajkowa wycieczka do kina.

      Mikołajkowa wycieczka do kina. 6 grudnia klasa III obejrzała przedświąteczną komedię animowaną o złośliwym stworku GRINCH, który tak bardzo nie lubił Świąt Bożego Narodzenia, że postanowił je ... ukraść. Po kinie wybraliśmy się do pizzerii Don Corleone na smaczną pizzę.

     • Andrzejki w klasie III

     • 02.12.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Andrzejki w klasie III.

      29 listopada w klasie III zapanowała magiczna atmosfera ponieważ świętowaliśmy Andrzejki. Naszą klasę odwiedziły wróżki. Dzieci mogły poznać swoją bliższą i dalszą przyszłość. Nie zabrakło lania wosku , ustawiania butów, przekłuwania serduszek z imionami.

     • Zawody powiatowe w unihokeju w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej

     • 28.11.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody powiatowe w unihokeju w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej.

      Uczniowie Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łowinku po bardzo wyrównanej walce zajęli piąte miejsce w zawodach powiatowych w unihokeju w kategorii Igrzyska Młodzieży Szkolnej. 
      Wyniki rozgrywek:
      1. Szkoła Podstawowa w Pruszczu
      2. Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie
      3. Szkoła Podstawowa im. Bronisława Malinowskiego w Warlubiu
      4. Szkoła Podstawowa w Serocku
      5. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łowinku
      6. Szkoła Podstawowa w Michale

     • Wyjazd klasy III do schroniska dla psów w Pruszczu

     • 28.11.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Wyjazd klasy III do schroniska dla psów w Pruszczu.

      Wyjazd klasy III do schroniska dla psów w Pruszczu. Celem wycieczki było przekazanie zebranej żywności , koców oraz innych potrzebnych rzeczy dla podopiecznych tego schroniska. Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy włączyli się do tej akcji. Pracownicy schroniska podziękowali nam za wsparcie i pomoc zwierzętom

     • Uwaga

     • 09.11.2018

      12 listopada 2018 r. dniem wolnym od zajęć dydaktyczno-wychowawczych Ministerstwo Edukacji Narodowej informuje, że w związku z uchwaleniem przez Sejm Rzeczypospolitej Polskiej ustawy o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej poniedziałek, 12 listopada 2018 r. jest dniem wolnym od pracy.W tym dniu w przedszkolach, szkołach i placówkach oświatowych nie będą odbywały się zajęcia dydaktyczno-wychowawcze. Dzień wolny od zajęć lekcyjnych i wychowawczych pozwoli na spędzenie czasu wśród najbliższych, w gronie rodzinnym, by w radosnej, patriotycznej atmosferze godnie świętować setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Podstawa prawnaUstawa z dnia 7 listopada 2018 r. o ustanowieniu Święta Narodowego z okazji Setnej Rocznicy Odzyskania Niepodległości Rzeczypospolitej Polskiej (http://orka.sejm.gov.pl/proc8.nsf/ustawy/2931_u.htm)

     • Nominacja do tytułu "Szkoły Roku 2018"

     • 07.11.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Nominacja do tytułu "Szkoły Roku 2018".

      Mamy zaszczyt poinformować, że nasza Szkoła została nominowana do tytułu "Szkoły Roku 2018 " w plebiscycie organizowanym przez: Gazetę Pomorską, Express Bydgoski i Nowości - Dziennik Toruński.
      Miło nam również, że możemy przekazać wiadomość iż nominację w kategorii "NAUCZYCIEL NA MEDAL " otrzymało dwóch pedagogów naszej Szkoły: Pani Hanna Kozakiewicz w kategorii: kl. IV - VIII i Pani Dorota Wiśniewska w kategorii: edukacja wczesnoszkolna. 

     • Zawody gminne w mini piłkę ręczną

     • 06.11.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody gminne w mini piłkę ręczną.

      W dniu dzisiejszym odbyły się zawody gminne w mini piłkę ręczną uczennice Szkoły Podstawowej im. Janusza Korczaka w Łowinku po bardzo wyrównanej grze zajęły drugie miejsce

     • Zajęcia nauki pływania w ramach programu "Umiem pływać"

     • 04.11.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zajęcia nauki pływania w ramach programu "Umiem pływać".

      Uczniowie klasy III od 21 września uczęszczają na zajęcia nauki pływania w ramach programu ,,Umiem pływać". Lekcje są bezpłatne, odbywają się pod kierunkiem instruktora na basenie w Świeciu. Głównym celem programu jest upowszechnienie aktywności fizycznej dzieci w środowisku wodnym oraz nabywanie przez nie podstawowych umiejętności pływania. Mali pływacy chętnie i aktywnie uczestniczą w zajęciach. Wykazują się dużą odwagą. Z niecierpliwością czekają na kolejne wyjazdy

     • Zawody powiatowe w unihokeju w kategorii Igrzyska Dzieci

     • 30.10.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody powiatowe w unihokeju w kategorii Igrzyska Dzieci.

      W dniu dzisiejszym nasi uczniowie brali udział w zawodach powiatowych w unihokeju w kategorii Igrzyska Dzieci. Zawody zakończyły się dla nas wielkim sukcesem nasi zawodnicy zajęli 2 miejsce. Wyniki:
      1. Szkoła Podstawowa w Pruszczu
      2. Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łowinku
      3. Szkoła Podstawowa w Różannie
      4. Szkoła Podstawowa w Serocku

     • Zawody gminne w unihokeju

     • 29.10.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Zawody gminne w unihokeju.

      W ubiegłym tygodniu uczniowie naszej szkoły wzięli udział w zawodach gminnych w unihokeju. Wyniki odbytych rozgrywek kategoria dziewczyn:
      1 miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie
      2 miejsce Szkoła Podstawowa w Pruszczu
      3 miejsce Szkoła Podstawowa w Serocku
      4 miejsce Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łowinku
      kategoria chłopców:
      1 miejsce Szkoła Podstawowa w Pruszczu
      2 miejsce Szkoła Podstawowa w Serocku
      3 miejsce Szkoła Podstawowa im. Janusza Korczaka w Łowinku
      4 miejsce Szkoła Podstawowa im. Marii Konopnickiej w Niewieścinie

     • Uroczyste pasowanie na ucznia

     • 18.10.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczyste pasowanie na ucznia.

      18 października 2018 roku odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia pierwszoklasistów. Na to ważne wydarzenie dzieci czekały kilka tygodni. W tym czasie nauczyły się kilku piosenek i wierszy, które przedstawiły podczas swojego występu. Na uroczystość do Domu Kultury w Łowinku przybyli rodzice, uczniowie i nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Pani dyrektor Hanna Kozakiewicz symbolicznie pasowała dzieci. Mali uczniowie złożyli przyrzeczenia, że będą dobrymi uczniami i kolegami. Jak zwykle przy tej okazji dzieci dostały mnóstwo prezentów. Zapewne ten dzień na długo pozostanie w ich pamięci. 
      Życzymy powodzenia i sukcesów w nauce.

     • Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Łowinku imienia Janusza Korczaka

     • 12.10.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Łowinku imienia Janusza Korczaka.

      12 października odbyła się uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Łowinku imienia Janusza Korczaka. 
      W uroczystości, która odbyła się w Wiejskim Domku Kultury w Łowinku udział wzięli: starosta powiatu świeckiego Franciszek Koszowski, wójt Gminy Pruszcz Dariusz Wądołowski, Przewodniczący Rady Gminy Przemysław Sznajdrowski, wizytator kuratorium Oświaty Bogna Łoś, dyrektor Gminnego Centrum Oświaty Anna Szafrańska, dyrektorzy szkół i przedszkoli z terenu gminy oraz radni i sołtysi. 
      Po powitaniu przybyłych gości i odśpiewaniu hymnu narodowego głos zabrała Pani dyrektor Hanna Kozakiewicz. Dzień 12 października zapisze się w naszej pamięci, jako bardzo szczególny. Wkraczamy do licznej w Polsce rodziny szkół korczakowskich, a grono to zaszczytne jest. Przez cały ubiegły rok szkolny przeżywaliśmy swoista lekcję demokracji, która spośród wielu zacnych kandydatów pozwoliła nam wyłonić tego jednego, naszego- Janusza Korczaka.
      Hasłem przewodnim uroczystości stały się słowa: „Bądź sobą- szukaj własnej drogi. Nie najłatwiejszą jednak wybieraj, ale najpiękniejszą”.
      Na ręce Pani dyrektor Hanny Kozakiewicz został złożony akt nadania, podpisany przez Przewodniczącego Rady Gminy Przemysława Sznajdrowskiego oraz Wójta Gminy Dariusza Wądołowskiego.
      W dalszej części uroczystości głos zabrali przybyli goście, składając gratulacje i życząc całej społeczności szkolnej czerpania siły i wzorów z działalności zasłużonego patrona, jak również złożyli na ręce Pani dyrektor prezenty dla szkoły. 
      Zaproszeni goście obejrzeli wzruszające przedstawienie artystyczne pod kierunkiem pani Doroty Wiśniewskiej w wykonaniu uczniów szkoły pt. " Taki był Korczak" . Każdy z przybyłych otrzymał upominek wykonany przez naszych uczniów.
      Nie obyło się też bez wspaniałego tortu z wizerunkiem patrona.

     • Zaproszenie na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Łowinku imienia Janusza Korczaka

     • 09.10.2018

      Dyrektor, Nauczyciele, Pracownicy oraz Rodzice i Uczniowie Szkoły Podstawowej w Łowinku mają zaszczyt zaprosić Mieszkańców Łowinka, Absolwentów oraz wszystkich sympatyków szkoły na uroczystość nadania Szkole Podstawowej w Łowinku imienia Janusza Korczaka, która odbędzie się dnia 12 października 2018 roku o godzinie 9.00 w Wiejskim Domu Kultury w Łowinku

     • Uniwersytet Młodego Odkrywcy - warsztaty

     • 08.10.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Uniwersytet Młodego Odkrywcy - warsztaty.

      Uczniowie klasy 8 biorą udział w projekcie pt. Uniwersytet Młodego Odkrywcy. Do projektu zaproszeni zostaliśmy przez Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy. Za nami 2 dniowy obóz naukowy. Przed nami szereg zajęć z pracownikami naukowymi UKW w instytucie biologii, matematyki, informatyki i chemii.

     • Jesienna tura Czwartków Lekkoatletycznych

     • 30.09.2018

      Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii: Jesienna tura Czwartków Lekkoatletycznych.

      Wrzesień to pracowity miesiąc dla naszych lekkoatletów. Za nami jesienna tura Czwartków Lekkoatletycznych, które zostały rozegrane w dniach 13.09, 19.09, 26.09 na stadionie WDA Świecie. Nasi uczniowie zmagali się z takimi konkurencjami jak rzut piłeczką palantową, skok w dal, biegi na dystansach 60m, 300m i 600m. Najlepsi zawodnicy powiatu w swoich konkurencjach będą brali udział w Ogólnopolskich Finałach Czwartków Lekkoatletycznych, które odbędą się w Łodzi. Wiosenna tura eliminacji składa się z pięciu zawodów pierwsze zaczynają się w kwietniu, wtedy też dowiemy się kto będzie reprezentował naszą szkołę w finale w Łodzi