• „Co to jest niepodległość

Teraz wiem już na pewno.

Każde dziecko dziś woła

To polski dom polska szkoła.”

(Łukasz Tartas, Weronika Korthals „Co to jest Niepodległość?”)

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią uroczyste świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisały się w kalendarz naszych szkolnych uroczystości. 10 listopada kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy. Dzisiaj żyjemy w czasach, kiedy nie musimy umierać za nasz kraj. Ale każdego dnia warto dbać o postawę patriotyczną, a możemy manifestować ją poprzez uczciwość, dbanie o otoczenie, galowy strój, którym podkreślamy wagę tego święta, szacunek dla symboli narodowych i pamięć o bohaterach, którzy ofiarowali swoje życie, byśmy mogli mieszkać w wolnej Polsce! W tym roku uroczystą akademię w formie montażu słowno- muzycznego przygotowały dzieci z OODZIAŁU PRZEDSZKOLNEGO oraz uczniowie z KLASY I. Występy uświetniły utwory w wykonaniu uczniów z klasy IV i VI. Nad całością czuwały: p. Dorota Wiśniewska i p. Monika Dembińska.

Pamiętając o ważnych wydarzeniach wszyscy uczniowie, nauczyciele, przybyli na uroczystość rodzice i pracownicy szkoły odśpiewali „Mazurka Dąbrowskiego”, włączając się tym samym do akcji Ministerstwa Edukacji i Nauki „Szkoła do hymnu 2022”. W ten sposób oddaliśmy szacunek symbolom narodowym, a także wszystkim Polakom walczącym za Ojczyznę.

• Zawody gminne w unihokeja

• Dziś odbyły się zawody gminne w unihokeja w kategorii Igrzyska Dzieci dziewcząt. Po wyrównanej walce nasza szkoła zajęła 3 miejsce . Gratulacje dla wszystkich zawodniczek

• PASOWANIE NA UCZNIA

• To był szczególny dzień zarówno dla pierwszaków jak i dorosłych - PASOWANIE NA UCZNIA. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy IV - Agata, Róża, Sylwia oraz Amelia. Pierwszoklasiści pokazali swoje umiejętności taneczne, wokalne, aktorskie, aby następnie ślubować. Kolejnym punktem programu było pasowanie pierwszaka ołówkiem przez panią dyrektor Katarzynę Dudzińską. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali mnóstwo życzeń i prezentów od RADY RODZICÓW, SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO oraz od starszych koleżanek i kolegów. Pierwszaki otrzymali także z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej dzieci udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez ukochanych rodziców.

• Październik to miesiąc bibliotek

• Październik to miesiąc bibliotek. Z tej okazji rozpoczynamy szkolną akcję: Podaruj uczniom lekturę. Zapraszamy do wzięcia udziału i podarowania naszej szkolnej bibliotece lektury z wykazu opublikowanego poniżej. Lektury z listy można przynosić do sekretariatu szkoły.

Zapraszamy.

• XI Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub

• 21 października Miłosz Kurzeja z klasy 8 i Ewa Chylewska z klasy 6 reprezentowali naszą szkołę na XI Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub, w Sztumie.

W mistrzostwach brało udział 94 uczestników z 47 szkół z całej Polski.

Miłosz dotarł do półfinału i tym samym znalazł się w 12 tce najlepszych graczy w Polsce. Dzięki wynikom naszych zawodników szkoła została sklasyfikowana na 6 miejscu.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do treningów - Mistrzostwa Szkoły już niebawem, a następne Mistrzostwa Polski Szkół 29 września 2023 roku.

• Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• 13 października 2022 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunkami panią Ewą Bednarek i panią Anną Chmielewską zaprosili całą społeczność szkolną na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystego apelu zaprezentowali humorystyczną scenkę z życia szkoły. Podziękowali także wszystkim pracownikom szkoły za wkład pracy włożony w edukację i wychowanie, wręczając upominki. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Dudzińska, która złożyła serdeczna życzenia całej społeczności szkolnej. A oto kilka migawek: