• PASOWANIE NA UCZNIA

• To był szczególny dzień zarówno dla pierwszaków jak i dorosłych - PASOWANIE NA UCZNIA. Uroczystość poprowadziły uczennice klasy IV - Agata, Róża, Sylwia oraz Amelia. Pierwszoklasiści pokazali swoje umiejętności taneczne, wokalne, aktorskie, aby następnie ślubować. Kolejnym punktem programu było pasowanie pierwszaka ołówkiem przez panią dyrektor Katarzynę Dudzińską. Na koniec uroczystości uczniowie otrzymali mnóstwo życzeń i prezentów od RADY RODZICÓW, SAMORZĄDU UCZNIOWSKIEGO oraz od starszych koleżanek i kolegów. Pierwszaki otrzymali także z rąk pani dyrektor pamiątkowe dyplomy. Po części oficjalnej dzieci udały się do swojej klasy na słodki poczęstunek przygotowany przez ukochanych rodziców.

• Październik to miesiąc bibliotek

• Październik to miesiąc bibliotek. Z tej okazji rozpoczynamy szkolną akcję: Podaruj uczniom lekturę. Zapraszamy do wzięcia udziału i podarowania naszej szkolnej bibliotece lektury z wykazu opublikowanego poniżej. Lektury z listy można przynosić do sekretariatu szkoły.

Zapraszamy.

• XI Mistrzostwa Polski Szkół w Rummikub

• 21 października Miłosz Kurzeja z klasy 8 i Ewa Chylewska z klasy 6 reprezentowali naszą szkołę na XI Mistrzostwach Polski Szkół w Rummikub, w Sztumie.

W mistrzostwach brało udział 94 uczestników z 47 szkół z całej Polski.

Miłosz dotarł do półfinału i tym samym znalazł się w 12 tce najlepszych graczy w Polsce. Dzięki wynikom naszych zawodników szkoła została sklasyfikowana na 6 miejscu.

Gratulujemy i zachęcamy wszystkich do treningów - Mistrzostwa Szkoły już niebawem, a następne Mistrzostwa Polski Szkół 29 września 2023 roku.

• Uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej

• 13 października 2022 r. Samorząd Uczniowski naszej szkoły wraz z opiekunkami panią Ewą Bednarek i panią Anną Chmielewską zaprosili całą społeczność szkolną na uroczystość z okazji Dnia Edukacji Narodowej. W trakcie uroczystego apelu zaprezentowali humorystyczną scenkę z życia szkoły. Podziękowali także wszystkim pracownikom szkoły za wkład pracy włożony w edukację i wychowanie, wręczając upominki. Na koniec głos zabrała pani dyrektor Katarzyna Dudzińska, która złożyła serdeczna życzenia całej społeczności szkolnej. A oto kilka migawek:

• ŻYCZENIA OD RADY RODZICÓW

•

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej wszystkim Nauczycielom i Pracownikom Szkoły życzymy takich marzeń, które się urzeczywistnią, wytrwałości w pokonywaniu codziennych trudności, entuzjazmu w przekazywaniu wiedzy, zrozumienia w oczach uczniów, a także wiele radości i powodzenia w życiu osobistym.

W imieniu Prezydium oraz całej Rady Rodziców życzy przewodniczący – Janusz Molenda

• Dzień Edukacji Narodowej 2022

• Dzień Edukacji Narodowej – polskie święto oświaty i szkolnictwa wyższego ustanowione 27 kwietnia 1972 roku, określone ustawą – Karta praw i obowiązków nauczyciela jako Dzień Nauczyciela. Od 1982 roku na mocy ustawy Karta Nauczyciela obchodzone jako Dzień Edukacji Narodowei.

Upamiętnia rocznicę powstania Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława II Augusta Poniatowskiego i zrealizowana przez Sejm Rozbiorowy w dniu 14 października 1773 roku. Potocznie dzień ten nadal zwany jest Dniem Nauczyciela.

• „Drzewa są po prostu piękne, potrzebują tak niewiele, bo słońca, deszczu… a od nas szacunku” - Łukasz Borowicz

• Wczoraj obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Drzewa. Był to dla nas dzień pełen zabaw badawczych, sensorycznych, dramowych oraz twórczych działań. Obejrzeliśmy bajkę o „Drzewie, które umiało dawać”. „Burza mózgów” pozwoliła nam ustalić: Jakie korzyści dają nam drzewa? Jakie są dla nich zagrożenia? Podaliśmy również pomysły, co my możemy zrobić dla ochrony drzew? A na zakończenie posadziliśmy piękne magnolie, podarowane naszej szkole przez Pana Janusza Radeckiego.

• Sportowych zmagań ciąg dalszy.

• Wzięliśmy udział w XIV Papieskich Biegach Przełajowych w Serocku. Nasi uczniowie spisali się na medal

Wyniki:

chłopcy klasa I - II