• XI Bieg im. Braci Mikrut w Koronowie

• Dziś odbył się XI Bieg im. Braci Mikrut w Koronowie. Wzięła w nim udział Małgorzata Rode zajęła III miejsce rocznik 2012-2010. W biegu głównym na 10km pobiegła pani Patrycja Paczkowska linie mety minęła na II miejscu . Serdeczne gratulacje

• Gminna Biblioteka Publiczna w Pruszczu

• 11 maja 2023r. mieliśmy zaszczyt i przyjemność gościć w Gminnej Bibliotece Publicznej w Pruszczu w podsumowaniu projektów : „Zagadkowa podkowa” i Wielka Liga Czytelników (etap powiatowy). Spotkanie odbyło się w ramach XX Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek. Oba projekty służyły kształceniu kreatywności, propagowaniu czytelnictwa, ale też pozwoliły nawiązać międzyszkolne przyjaźnie oraz posłużyły wymianie doświadczeń.

Spotkanie zorganizowały i poprowadziły Panie z naszej Biblioteki pod kierownictwem Pani Dyrektor Aleksandry Rosińskiej – Burek.

Uczestnicy obu projektów zostali nagrodzeni upominkami oraz dyplomami.

Z naszej Szkoły byli to uczniowie:

„Zagadkowa podkowa”:

Sylwia Chamerska, Amelia Molenda, Nikola Ossowska, Róża Kosz, Mikołaj Łyczywek, Mikołaj Goliński, Cezary Tomaszewski, Zuzanna Wolanin, Maria Kaszyńska, Cezary Kawalec;

WLC:

Cezary Tomaszewski, Mikołaj Goliński, Otylia Klucznik, Dominika Golińska.

A że wydarzenie było doniosłe, nie mogło zabraknąć tortu – oczywiście w kształcie otwartej księgi  Panie przygotowały też przepięknie wyglądający stół szwedzki z słodkimi przekąskami i owocami. Zadbano także o strawę dla duszy - spotkanie uprzyjemniły: koncert „Chóru Niezapominajek”( Dziewczyny są niesamowite!) oraz prelekcja Jolanty Szwalbe.

Bardzo dziękujemy za cudowne spotkanie

• Zawody w trójboju i czwórboju

• Zawody w trójboju i czwórboju. Dziewczynki rocznik 2012 i młodsze zajęły II miejsce , chłopcy w tej samej kategorii wiekowej uplasowali się na najniższym stopniu podium . W czwórboju dziewczyny rocznik 2010 - 2011 ukończyły zawody na III miejscu , zaś chłopcy tuż za podium . Serdeczne gratulacje dla wszystkich zawodników

• Dzień Ziemi

• Dzień Ziemi w naszej szkole rozpoczęliśmy apelem. Jeszcze raz przypomnieliśmy sobie jak ważna jest nasza planeta i to jak o nią dbamy. Następnie ruszyliśmy posprzątać naszą najbliższą okolicę. O środowisko będziemy dbać każdego dnia nie tylko od święta.

• Konstytucja 3 Maja

• 27 kwietnia społeczność naszej Szkoły uczciła 232. rocznicę uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Podczas uroczystego spotkania, które odbyło się na Sali Domu Kultury w Łowinku, „prapraprzodek” jednego z naszych uczniów opowiedział o tych odległych w czasie, doniosłych dla naszej historii, wydarzeniach. Program przygotowała klasa szósta pod opieką Wychowawcy i Polonisty.

• Wycieczka

• Wycieczka klasy V i VI do Centrum Nowoczesności Młyn Wiedzy w Toruniu. Edukacja i dobra zabawa w jednym miejscu

• Finał III Turnieju Baśniowego

• 20 kwietnia 2023r. w Zespole Szkół Agro-Ekonomicznych w Karolewie odbył się wielki finał III Turnieju Baśniowego, w którym mieli przyjemność wziąć udział również nasi uczniowie na zaproszenie Dyrekcji ZSAE oraz Organizatorów Konkursu. Przepiękne baśnie napisali: Agata Bednarek, Róża Kosz, Czarek Tomaszewski, Mikołaj Goliński, Marysia Kaszyńska, Zuzia Wolanin oraz Dominika Golińska, z częścią wiedzową zaś zmagali się: Gosia Rode, Marysia Kaszyńska, Otylia Klucznik i Sebastian Wencel. Trud naszych uczniów został nagrodzony (a dodajmy, że łatwo nie było, w konkursie uczestniczyło przeszło 100 osób z 8 szkół ) - Dominika Golińska oraz Zuzia Wolanin zdobyły II miejsca, zaś Marysia Kaszyńska – III za stworzenie własnych baśni, których motywem przewodnim był taniec. Gratulujemy!

• Gratulacje!

• Wielki sukces naszej uczennicy Małgorzaty Rode. Dziś odbyły się Wojewódzkie Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Myślęcinku Igrzyska Dzieci rocznik 2011 - 2010. Wśród 120 zawodniczek Małgosia zajęła 19 miejsce.

Serdeczne gratulacje i życzymy dalszych sukcesów.

• Powiatowe Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Świeciu

• Wielki sukces naszych uczniów. Dziś odbyły się Powiatowe Drużynowe i Indywidualne Biegi Przełajowe w Świeciu. W kategorii Igrzyska Dzieci rocznik 2010 i młodsi mistrzynią powiatu została Małgorzata Rode.

Rocznik 2012 i młodsi trzecie miejsce zajęła Sylwia Chamerska, czwarte Amelia Molenda.

W kategorii Igrzyska Dzieci rocznik 2012i młodsi 10 miejsce zajął Mikołaj Łyczywek.

Gratulacje dla wszystkich zawodników i powodzenia na zawodach wojewódzkich.

• Drużynowe Biegi Przełajowe.

• Braliśmy udział w Drużynowych Biegach Przełajowych. Aż pięciu naszych zawodników zakwalifikowało się na zawody powiatowe: Amelia Molenda, Sylwia Chamerska, Mikołaj Łyczywek, Mikołaj Goliński, Małgorzata Rode.

Wyniki drużynowe:

Igrzyska Dzieci rocznik 2012 i młodsi dziewczyny:

SP Łowinek

Igrzyska Dzieci rocznik 2012 i młodsi chłopcy:

SP Łowinek

Igrzyska Dzieci rocznik 2010-2011 dziewczyny:

Igrzyska Dzieci rocznik 2010-2011 chłopcy

Igrzyska Młodzieży Szkolnej 2008-2009 dziewczyny